Image Alt

Мостоподібні протези

  /    /  Мостоподібні протези

Мостоподібним протезом з опорою на власні зуби можна відновити як один зуб, так і кілька  підряд. Єдине обмеження – міст не може бути встановлений в кінці зубного ряду, так як обов’язково повинні бути дві опори, між якими розташована вільна ділянка протеза.

Мостоподібні протези використовуються в стоматології у випадку необхідності заміщення 1-3 відсутніх молярів, які ідуть одне за одним. Кріпиться така конструкція до здорових сусідніх зубів або встановлюється на імплантати. Єдиним обмеженням для використання мостоподібних протезів є неможливість їх встановлення в кінці зубного ряду.

Зовнішній вид моста максимально імітує природні зуби по своїй формі та кольору.

Для виготовлення мостоподібних конструкцій використовують металокераміку, оксид цирконію, прескераміку, металеві сплави.

Мостове протезування зубів потребує декілька візитів до стоматолога. Спочатку виконуються зліпок, за допомогою якого технолог виготовляє протез. Одночасно проводиться підготовка опорних зубів. Їх обточують для встановлення коронки до оптимально підходящої для цього форми, в більшості випадків депульпують. Після чого на опорні зуби встановлюється протез.

 

Матеріали для мостоподібних протезів

Самим звичним матеріалом для виготовлення протезів є металокераміка. На невеликий металевий ковпачок накладається шар стоматологічної кераміки, яка забарвлюється в тон природніх зубів. Для таких коронок потрібна найбільша ступінь обточування зуба. Ще одна проблема, яка виникає при використанні металокераміки, – синюшність ясен і помітність металевих смужок по лінії переходу зуба-коронки. Таких проблем не виникає при використанні безметалевих коронок

 

Суцільнокерамічні коронки відомі своїми високими естетичними властивостями і можуть бути встановлені на передні зуби. Діоксид цирконію – дуже міцний матеріал білого кольору, який також підвищує естетичні властивості коронок. Ці сучасні матеріали дозволяють знімати менше емалі при обточуванні опорних зубів.

Показання для встановлення мостоподібних протезів:

  • дефекти 1 або 2 поряд розташованих зубів, пов’язані з карієсом, травмами та ін.;
  • наявність гострих форм інфекційних хвороб порожнини рота;
  • наявність значної прогалини між зубами;
  • заміна раніше встановлених мостів.

Слід пам’ятати, що такий вид протезів не використовують при наявності патології прикусу, захворювання парадонтиту та паталогічному потоншанні емалі.

Протипоказания

Захворювання кісткової тканини, що сприяє швидкому руйнуванню зубів під опорними елементами конструкції, наприклад, при остеопорозі.

Інфекційні захворювання порожнини рота в гострій формі; перед тим, як поставити міст, доведеться вилікувати гінгівіт, стоматит або, наприклад, ангіну,

пародонтити і пародонтоз, особливо в важких формах.

 

Неправильний прикус, бруксизм і патологічна стертість зубів; перш за все слід впоратися з цими проблемами, а потім приступати до протезування.

Занадто велика прогалина між зубами: більше чотирьох зубів в передньому відділі, більше трьох премолярів або більше одного моляра (жувального зуба) – міст такої довжини не зможе якісно виконувати свої функції і швидко зруйнується. Відсутність крайніх зубів, так як ця конструкція вимагає опори з двох сторін.

 

Мостоподібний протез на імплантатах

Міст може спиратися не тільки на натуральні зуби, але і на імплантати, встановлені на потрібній відстані один від одного.

Вартість послуги – від 7500 грн

Запишіться на безкоштовну консультацію